Araç Kasko Sigortası

Kasko Sigortası ile müşterileriniz sadece sürüşlerine odaklansın; siz, onların araçlarını güvence altına alın!
Teminatlar Sunulan ek hizmetler ile ACY Sigorta farkıyla acente müşterilerinizin bugününe güç, yarınına güven kazandırın!

  • Araçta çarpma, çarpışma nedeni ile oluşabilecek hasar
  • Aracın çalınması
  • Aracın yanması
  • Toplumsal hareketler, kargaşalar, halk hareketleri veya terörden dolayı araçta oluşabilecek zararlar
  • Deprem, toprak kayması, sel, su baskını, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi gibi doğal afetler sonucu meydana gelebilecek zararlar

Sıkça Sorulan Sorular

Kasko; aracınızda olası bir yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs edilmesi, doğal afetler ve kaza sonucu oluşabilecek maddi zararlara karşı sizi ve aracınızı güvence altına alan, isteğe bağlı bir sigorta ürünüdür.

1 Nisan 2013 tarihinde yürürlüğe giren genel şartlara göre; dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko olarak ürün isimleri ve içerikleri tanımlanmıştır.
Dar Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarından bir kısmı için teminatın verildiği üründür. 

Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı için teminatın verildiği üründür 

Genişletilmiş Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmı için teminatın verildiği üründür. 

Tam Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek tüm riskler için teminatın verildiği üründür. 

Kasko Sigortası aracınız trafikteyken ya da park halinde olabilecek çarpma, çarpışma, yanma, aracın veya parçalarının çalınması gibi ana teminatlarla güvence altına alınır. İsteğe bağlı olarak; deprem, sel, su baskını, terör, aracınızın çekilmesi, kemirgenlerin verebileceği zararlar gibi ek teminatlar poliçeye dahil edilebilir.

Sürücünün kaza esnasında alkollü olduğunun tespit edilmesi, uyarıcı madde kullanımı, aracın anahtarlarının ele geçirilmesi sonucunda çalınması, kapılarının veya camların açık unutulması sonucu çalınması, kontak anahtarının unutulması nedeniyle çalınması, kaza yapan kişinin sürücü belgesinin olmaması, savaş durumunda ortaya çıkabilecek hasarlar ve aracın periyodik bakımının aksatılması gibi durumlar teminat dışı kalan durumlardır.

Kasko isteğe bağlı bir sigorta ürünüdür. Kasko sigortası ile aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlar, sigorta sahibinin ihtiyaçlarına göre belirlediği ayrıntılı ek hizmet ve teminatlarla poliçe sahibinin mağduriyetini önler.

- Kasko Sigortası isteğe bağlı yapılıyorken, Trafik Sigortası yaptırmak yasal bir sorumluluktur.
- Kasko Sigortası aracı güvence altına alırken, Trafik Sigortası karşı tarafın hasarlarını teminat altına alır.
-Kasko Sigortası poliçe sahibinin mağduriyetini önlemeye odaklanırken, Trafik Sigortası karşı tarafın mağduriyetini baz alır.
-Kasko Sigortası’nda sigorta sahibi poliçe kapsamını, ihtiyaçlarına göre belirlerken, Trafik Sigortası’nın limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir.

Kasko Sigortası kaza sonucunda oluşabilecek hasarları, poliçeniz doğrultusunda karşılar, çekici hizmeti sunar, sigorta şirketiniz tarafından ikame araç verilir, kontrolünüz dışında gelişebilecek deprem veya hırsızlık durumu gibi çevresel faktörlere karşı da korur. Poliçeniz seçeceğiniz ek hizmetlerle genişletilebilir. Herhangi bir hasar veya zararınız sigortanız tarafından karşılanır.

Aracınıza herhangi bir zarar gelmesi durumunda izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

Aracınıza herhangi bir zarar gelmesi durumunda; ilk olarak hasarınızı belgelemek için kaza tespit tutanağı doldurun veya zabıt tutturun, 0 850 242 03 05 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden hasar bildiriminde bulunun, gerekli evraklarınızı tamamlayın, hasar sonuçlanana dek açılmış olan dosyanızın takibini yapın.

-Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı
-Zabıt var ise, alkol raporu tasdikli örneği. Zabıt yok ise, karşı tarafın kusurunu kabul ettiğine dair beyanı.
-Ruhsat fotokopisi
-Ehliyet fotokopisi
-Aracın hasar fotoğrafları
-Olay yeri kaza fotoğrafları
-Ruhsat sahibine ait İBAN bilgisi

Poliçenizle ilgili hizmetler ve sorularınız için, 0850 242 03 05 çağrı merkezimizden veya info@acysigorta.com mailimiz üzerinden destek alabilirsiniz.