Doğum Sigortası

Acente müşterilerinizin en mutlu gününe ACY Sigorta farkıyla ortak olun!

Doğum Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ya da Özel Sağlık Sigortası poliçelerine ek teminat olarak alınan bir sigorta ürünüdür.

  • Gerekli tahlil ve testler ( kan tahlili, idrar tahlili, ultrasonografi, şeker testleri, aylık doktor muayenesi ve rutin kontrolleri),
  • Doğum ve ameliyat ve doğum sonrası hastalıklar (kuvöz kullanımı, sarılık testi)
    gibi ek teminatlarla doğuma dair masrafları güvence altına alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Gerekli tahlil ve testler( kan tahlili, idrar tahlili, ultrasonografi, şeker testleri ve aylık doktor muayenesi ve rutin kontrolleri), doğum ve ameliyat ve doğum sonrası hastalıklar (kuvöz kullanımı, sarılık testi) gibi kapsamlı ek teminatlarla anne ve bebeği güvence altına alır.

Doğum Sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gerekilen konuların başında, bu teminatın sağlık sigortası poliçenide ek teminat seçeceği arasında olup olmadığıdır. Bu teminatın eklenmesi gereken zaman ise poliçeler 1 yıl sonra kullanılmak üzere hazırlandığından dolayı önem taşımaktadır. Bu nedenle hamilelik süreci başlamadan yaklaşık 1 yıl önce ek teminat satın alınması gerekir.

SGK ve Bağkurlu, 18-45 yaş aralığındaki T.C. vatandaşları ya da Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar bu sigorta ürününden yararlanabilir.

Doğum Sigortası fiyatları doğum yaptırmak istediğiniz özel hastaneye, özel muayene hekimi tercihinize ve poliçeyi ne zaman satın aldığınıza göre farklılık göstermektedir.

Poliçenizle ilgili hizmetler ve sorularınız için, 0850 242 03 05 çağrı merkezimizden veya info@acysigorta.com mailimiz üzerinden destek alabilirsiniz.