Konut Sigortası

Konut Sigortası evi ve içerisindeki eşyaları; hırsızlığa, deprem, su baskını, toplumsal olaylar gibi birçok riske karşı kapsamlı bir güvence altına alan isteğe bağlı bir sigorta ürünüdür. Sadece ev sahipleri değil, kiracılar da yararlanabileceği poliçelerdir.

 

Yangın, deprem, su baskını, hırsızlık ve elektronik eşya gibi beklenmedik durumlara karşı geniş kapsamlı sigorta poliçeleri sunar.

Sıkça Sorulan Sorular

Konut Sigortası evi ve içerisindeki eşyaları; hırsızlığa, deprem, su baskını, toplumsal olaylar gibi birçok riske karşı kapsamlı bir güvence altına alan sigorta ürünüdür.

Konut sigortası; zorunlu olmayan, isteğe bağlı bir sigorta ürünüdür.

İhtiyaçlarınıza uygun ek teminatlar ile Konut Sigortası; sel, yıldırım, su baskını, yer kayması gibi doğal afetlere ve hırsızlık, terör olayları, yangın gibi beklenmedik durumlara karşı kapsamlı bir teminat sunar. Olumsuz durumlarla oluşabilecek maddi kayıpları güvence altına alır. Konut Sigortası sunmuş olduğu teminatları ile risklere karşı korur, yüksek meblağlarla karşılaşmanın önüne geçer.

Konut Sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gerekilen şeylerin başında poliçede yer alan teminatlar ve sigortalının isteğe bağlı dahil edebileceği ek teminatlar ve poliçe içerisinde var ise muafiyetlere dikkat edilmelidir.

Sadece ev sahipleri değil, kiracılar da bu hizmetten yararlanabilmektedir. Kiracılar konutun içerisindeki eşyalar için eşya sigortası yaptırabilirler. Böylece su basması, yangın, deprem, su baskını, hırsızlık, ihmalden kaynaklı evde oluşabilecek zararları, ev içerisinde bedeni yaralanmaları Konut Sigortası güvence altına almaktadır. 

Konut Sigortası ürünü ile; misafirlere ait eşyaların göreceği zararlar, teminat altına alınan eşyaların taşınırken göreceği zararlar, taşınmaz ev eşyalarının ani ve beklenmedik şekilde kazaen zarar görmesi, bina teminatı bulunmayan kiracıların sigorta kapsamına giren bir sebepten dolayı konuta yaptırdığı boy badana ve dekorasyon masrafları, teminat kapsamındaki risklerden birinin gerçekleşmesi sonucu kira kaybı, teminat kapsamındaki risklerden birinin gerçekleşmesi sonucu konutun oturulamaz hale gelmesi nedeniyle ikame masrafı ve elektronik cihaz ve hırsızlık kapsamında; laptop, tablet, cep telefonu, fotoğraf makinesi, oyun konsolu, projeksiyon, elektrikli veya şarjlı süpürge, elektrikli küçük mutfak aletleri sunulan ek teminatlar arasında yer almaktadır.

DASK ve Konut Sigortası birbirini desteklemekte fakat birbirinden bağımsız sigorta ürünleridir.

-DASK yaptırılması zorunlu bir zorunluyken, Konut Sigortası ise isteğe bağlı bir sigorta ürünüdür.
-DASK deprem sebebiyle oluşabilecek bina hasarlarını karşılar, Konut Sigortası deprem, sel, yangın, patlama, çökme, araba çarpması, uçak düşmesi, fırtına, terör eylemi gibi geniş teminatlar sunmaktadır.
-DASK zorunlu bir sigorta olması sebebiyle iptal edilemez, Konut Sigortası isteğe bağlı bir poliçe olduğundan sigortalı istediği zaman iptal edebilir.
-DASK poliçeleri primleri belirli bir taban fiyattan belirleniyorken, Konut Sigortaları sigortalının seçeceği ek teminatlara göre değişkenlik göstermektedir.

Konut sigortası fiyatları belirlenirken konutun bulunduğu il ve ilçe, binanın yapı tarzı, konutun bulunduğu kat, brüt metrekaresi ve poliçe üzerindeki teminatlarda seçilen limitler dikkate alınarak hesaplanır.

Poliçenizle ilgili hizmetler ve sorularınız için, 0850 242 03 05 çağrı merkezimizden veya info@acysigorta.com mailimiz üzerinden destek alabilirsiniz.