Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası ile hem hastalıkta hem sağlıkta ACY Sigorta farkıyla acente müşterilerinizin yanında olun!
Özel Sağlık Sigortası ürünümüz ile ayakta ve yatarak tedavinin yanı sıra, doğum, fizik tedavi, yurt dışı tedavi gibi siz ve müşterilerinizin ihtiyaç duyduğunuz ek teminatlar ve kapsamlı hastane ağımızla yararlanabilirsiniz.


Ek Teminatlar:
Poliçe kapsamında yılda bir kez olmak üzere ücretsiz check up, diş muayenesi, göz muayenesi, psikolojik danışmanlık, diyetisyen hizmetlerini sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel Sağlık Sigortası anlaşma dahilinde faydalanabileceğiz sağlık kurumlarıyla; tercih edilen teminatlar dahilinde faydalanmayı sağlayan, her türlü tanı ve tedavi giderlerini karşılayan bir sigorta ürünüdür.

Özel Sağlık Sigortası ürününün ayakta ve yatarak tedavi gibi iki ana teminatı vardır.

Ayakta tedavi; doktor muayene, tanı amaçlı incelemeler (MR, tomografi ve laboratuvar tetkikleri), seanslı ayakta tedavi işlemleri ve ilaç giderlerini kapsamaktadır. Yatarak tedavi; dahili yatış teminatı, cerrahi yatış teminatı, küçük müdahale teminatı ve ambulans gibi giderleri karşılamaktadır.

Bunlara ek olarak poliçenize yılda bir kez olmak üzere ücretsiz check up, diş muayenesi, göz muayenesi, psikolojik danışmanlık ve diyetisyen hizmetlerini ekletebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası ürünümüzden 18-65 yaş aralığındaki kişiler yararlanabilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası kapsamında; estetik operasyonlar, poliçe öncesine dayanan hastalıklar, diş ve göz tedavisi, doğuştan gelen hastalıklar ve ilaç masrafları teminat dışında kalmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası primi; sigortalının yaşı, cinsiyeti, bulunduğu il, mesleği ve seçilmiş olan teminatlara göre hesaplanmaktadır. Detaylı bilgi almak için 0850 242 03 05 numaralı müşteri hizmetlerimizden arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sigortalının boyu ve kilosu, sigortalının yaşı ve cinsiyeti, sigortalının daha önce geçirdiği hastalıklıklar, özel sağlık sigortası poliçe limitleri, poliçe kapsamında teminat limitleri, anlaşmalı kurum ağları ve sigortalının seçeceği ek teminatlar gibi faktörler ödenecek primler hesaplanırken etkili olmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda hastane giderlerinin bir kısmı SGK tarafından karşılandığı için özel sağlık sigortasına göre çok daha uygun olmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda SGK şartı aranmaktadır fakat Özel Sağlık Sigortası’nda bu durum geçerli değildir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK ve anlaşmalı özel hastanelerde geçerli olup Özel Sağlık Sigortası ise sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu belirli hastanelerde geçerli olmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK’nın kısmen ödediği ya da hiç ödemediği tedavi ve işlemleri poliçede belirtilen şartlar dahilinde karşılamaktadır. Özel Sağlık Sigortası’nda ise poliçedeki yer alan tüm işlem ve tedavileri karşılar. Her ikisinde de ömür boyu yenileme garantisi vardır.

Poliçenizle ilgili hizmetler ve sorularınız için, 0850 242 03 05 çağrı merkezimizden veya info@acysigorta.com mailimiz üzerinden destek alabilirsiniz.