Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik Sigortası ile tüm araç sahibi müşterilerinizin trafikte karşısına çıkabilecek beklenmedik risklerini güvence altına alın!

Zorunlu Trafik Sigortası’yla olası bir kaza yaşanması durumunda…

  • Kişi başı ölüm ve tedavi giderleri,
  • Kaza başı ölüm ve tedavi giderleri,
  • Kaza başı maddi giderler ve tutarları

gibi teminat ve hizmetlerinden müşterilerinizi en uygun fiyatlarla yararlandırabilirsiniz!

Sıkça Sorulan Sorular

Zorunlu Trafik Sigortası, araç sahiplerinin yaptırmasının zorunlu olduğu bir sigorta ürünüdür. Olası bir kaza yaşanması durumunda sunulan teminatlarla karşı taraftaki araç ve üçüncü şahısları güvence altına alır, maddi ve bedensel zararların karşılanmasını sağlar.

Maddi hasar, sağlık giderleri, sakatlanma ve ölüm olmak üzere poliçe limitlerine ve kusur oranlarına göre sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Zorunlu Trafik Sigortası’nın limitleri ve teminatları devlet tarafından belirlenmektedir. Fiyatı belirlenirken aracınızın model ve markası, yaşadığınız şehir, aracın hasarsızlık durumu gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir.

Trafik Sigortası yaptırmak yasal bir sorumluluktur ve araç sahiplerinin yaptırmasının zorunlu olduğu bir sigorta ürünüdür.

Zorunlu Trafik Sigortası poliçesi Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Ülke içerisinde meydana gelen zarar ve hasar durumları poliçe kapsamına göre karşılanmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası, araç sahiplerinin yaptırmalarının zorunlu olduğu ve yıllık olarak düzenlenen poliçelerdir. Bu poliçenin genel şartlarına göre düzenlenen Trafik Sigortası, isteğe bağlı olarak iptal edilememektedir.

Mevcut sigorta sözleşmesi, sözleşmeye taraf alan sigortalıyı takip eder. Araç sahibinin değiştiği durumda mevcut sigorta sözleşmesi değişim tarihi itibariyle kendiliğinden sonlandırılır ve ilgiliye gün esasına göre prim iadesi yapılır. Fakat, mevcut sigortalının sözleşmesi değiştiği tarihten itibaren on beş gün sürecince herhangi bir işleme gerek kalmadan, prim ödemeksizin yeni işleten için sözleşme yapılana kadar geçerlidir. Yeni işleten on beş gün içerisinde kendi adına yeni bir Trafik Sigortası poliçesi yaptırması gerekmektedir.

Trafik Sigortası olası bir kaza yaşanması durumunda sunulan teminatlarla karşı taraftaki araç ve üçüncü şahısları güvence altına alır, maddi ve bedensel zararların karşılanmasını sağlar. Kapsamı, poliçe içerisine eklenen teminatlara göre genişletilebilir. Trafik sigortası, kazaya sebep olan kişinin ödemekle yükümlü olduğu tazminatların poliçe kapsamında sigorta şirketi tarafından ödenmesini sağlar, araç sahibinin maddi kaybını azaltır. Tedavi ve ilaç giderleri de tamamen Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanır.

  • Araç Başına Maddi Giderler 50.000
  • Kaza Başına Maddi Giderler 100.000
  • Kişi Başına Sağlık Giderleri 500.000
  • Kaza Başına Sağlık Giderleri 2.500.000
  • Kişi Başına Sakatlanma ve Ölüm 500.000
  • Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm 2.500.000

 

- Kasko, isteğe bağlı yapılıyorken, Trafik Sigortası yaptırmak yasal bir sorumluluktur.
-Kasko, aracı güvence altına alırken, Trafik Sigortası karşı tarafın hasarlarını teminat altına alır.
-Trafik Sigortası karşı tarafın mağduriyetini baz alırken, Kasko Sigortası ise poliçe sahibinin mağduriyetini önlemeye odaklanır.
-Trafik Sigortası’nın limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyorken, Kasko Sigortası ise poliçe kapsamını, ihtiyaçlarına göre sigorta sahibi belirler.

Poliçenizle ilgili hizmetler ve sorularınız için, 0850 242 03 05 çağrı merkezimizden veya info@acysigorta.com mailimiz üzerinden destek alabilirsiniz.